POPW 1.3.2 Tworzenie sieciowych produktów przez MŚP
Na co?
Dofinansowaniu będą podlegały projekty dotyczące tworzenia i rozwoju innowacyjnych produktów sieciowych w obszarach wpisujących się w zakres regionalnych inteligentnych specjalizacji wspólnych, dla co najmniej dwóch województw Polski Wschodniej, obejmujące łącznie:
- inwestycje w spójną infrastrukturę produktów sieciowych
- rozwój aplikacji i usług opartych na technologiach informacyjno-komunikacyjnych;
- opracowanie i wdrożenie jednolitych standardów funkcjonowania i promocji produktu, w tym zakup usług o charakterze szkoleniowo-warsztatowym dla podmiotów realizujących przedsięwzięcie w zakresie przestrzegania tych standardów, a także wprowadzenia produktu na rynek.
Dla kogo?
- Konsorcja MŚP (co najmniej 3 przedsiębiorców).
Jaki jest termin naboru?
- Aktualnie brak naboru.
Jakie są środki przeznaczone na dofinansowanie projektów?
- 430 mln PLN
Jaka jest wartość projektu?
- Minimalna wartość wydatków kwalifikowalnych: 20 mln PLN
Jaka jest maksymalna intensywność wsparcia?
- Inwestycja początkowa - maksymalną intensywność pomocy określa się zgodnie z rozporządzeniem w sprawie ustalenia mapy pomocy regionalnej na lata 2014-2020.
- Usługi doradcze – do 50%.
- Szkolenia – do 50%.
- Pomoc de minimis – do 70%.
Jakie są warunki otrzymania dotacji?
- Dofinansowaniu będą podlegały projekty realizowane na terytorium co najmniej jednego województwa makroregionu Polski Wschodniej (województwa: lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie i warmińsko-mazurskie), co oznacza, że całość projektu jest realizowana na tym terytorium oraz dotyczące inwestycji początkowej i prowadzące do stworzenia innowacyjnych, przynajmniej na poziomie kraju, produktów sieciowych.
- Dofinansowane projekty muszą być skupione wokół nie więcej niż trzech głównych atrakcji/elementów pakietu/składowych, będących przedmiotem wsparcia w ramach projektu, stanowiących podstawę do tworzenia produktu sieciowego, które nie mogą obejmować infrastruktury noclegowej. Główne atrakcje/elementy pakietu/składowe projektu muszą być zlokalizowane w maksymalnie 3 miejscowościach.
Przykładowe koszty kwalifikowane:
1. Inwestycja początkowa:
- nabycie nieruchomości, w tym prawa użytkowania wieczystego, z wyłączeniem lokali mieszkalnych, nieprzekraczające 10% kosztów kwalifikowalnych,
- nabycie albo wytworzenie środków trwałych (np. wyposażenie obiektów czy obiektów architektury ogrodowej),
- nabycie robót i materiałów budowlanych (budowa i przebudowa obiektów, budowa dróg wewnętrznych, parkingów, zagospodarowanie terenów zielonych, budowa i przebudowa podstawowej infrastruktury technicznej),
- nabycie wartości niematerialnych i prawnych w formie patentów, licencji, know-how oraz innych praw własności intelektualnej do 2% całkowitych wydatków kwalifikowalnych projektu;
2. Koszty działań promocyjno-informacyjnych;
3. Opracowanie i wdrożenie jednolitych standardów funkcjonowania i promocji produktu, w tym zakup usług o charakterze szkoleniowo-warsztatowym dla podmiotów realizujących przedsięwzięcie w zakresie przestrzegania tych standardów, a także wprowadzenia produktu na rynek.
Źródło: Szczegółowy Opis Osi Priorytetowych Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020, 2017.
Harmonogram naborów wniosków o dofinansowanie dla Programu Operacyjnego Polska Wschodnia na rok 2020.
Regulamin konkurs, 07.04. 2017.